Ostropest plamisty na co?

Ostropest plamisty jest bardzo istotną rośliną, jeśli chodzi o kurację wątroby. Co takiego zawiera to zioło i w jaki sposób można go stosować w celu regeneracji wątroby?

Ostropest plamisty to zioło, które zawiera tak zwaną sylimarynę. To substancja, która chroni hepatocyty przed szkodliwym działaniem różnych toksyn. Dlatego też nasiona ostropestu plamistego są obecnie tak popularnym środkiem leczniczym. Wątroba każdego dnia jest narażona na kontakt z substancjami, które nie działają na nią korzystnie. W rezultacie dochodzi do jej potrucia. Nie musi się ono objawiać bólem. Często tak zwane przewlekłe zmęczenie czy bóle głowy, które do tej pory się nie pojawiały, związane są właśnie ze stanem wątroby. Dlatego też warto zacząć zażywać ostropest plamisty.

Jak odtruć organizm ziołami? Warto pamiętać, że ta roślina ma więcej właściwości niż tylko wspomaganie procesu regeneracji wątroby. Ostropest działa korzystnie na wydzielanie żółci, co może zapobiegać tak zwanej kamicy wątrobowej, a ponadto usprawnia trawienie. Należy jednak pamiętać, że z tego względu ostropest nie zawsze jest wskazany, gdy już dojdzie do wystąpienia tak zwanej kolki wątrobowej. W takim przypadku zwiększenie wydzielania żółci może doprowadzić do wystąpienia nowego ataku na skutek przesunięcia się złogów i zatkania kanałów żółciowych.

Ostropest działa również korzystnie na inne części ciała. Obniża poziom cukru we krwi, co odciąża trzustkę i jednocześnie działa profilaktycznie przeciwko wystąpieniu cukrzycy typu II. Ostropest może obniżać również poziom cholesterolu we krwi, co wspomaga działanie układu krwionośnego. Sprawdź stronę http://www.ziolonawatrobe.pl/ziola-na-oczyszczenie-organizmu-z-toksyn/ i dowiedz się więcej o ziołach!

Ostropest można zażywać w różnej formie. Jeśli konieczna jest szybka detoksykacja wątroby lepiej zdecydować się na środek zawierający nie tylko to zioło, ale również inne. Przykładem takiego preapratu jest Hepa Vitale. Zawiera on mielony ostropest, babkę płesznik i czarnuszkę. Taka mieszanka działa dobrze nie tylko na wątrobę, ale również cały układ pokarmowy. Kuracja Hepa Vitale jest wskazana gdy wystąpią objawy wskazujące na lekkie niedomaganie wątroby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *