Jakie są objawy hemoroidów wewnętrznych?

 

Objawy wewnętrznych hemoroidów są nieco trudniejsze do rozpoznania niż hemoroidy zewnętrzne, ponieważ znajdują się w kanale odbytu. Nie można ich zobaczyć lub poczuć i dość często można nie dostrzegać faktu, że one istnieją, ponieważ zazwyczaj nie są bolesne. Są one bardziej powszechne niż hemoroidy zewnętrzne i mogą powodować problemy w ciężkich przypadkach oraz liczne komplikacje. Kiedy uznasz, że masz objawy które wskazują na wewnętrzne objawy powinieneś jak najszybciej dążyć do odpowiedniego leczenia, ponieważ mogą one się rozwijać przez jakiś czas bez echa, aż do czasu gdy będą naprawdę zaawansowane.

Jakie są objawy hemoroidów wewnętrznych?

Główny objaw

Głównym objawem hemoroidów wewnętrznych jest krwawienie. Można zauważyć, jasnoczerwoną krew w lub na kale, mogą być obecne na papierze toaletowym po wytarciu okolicy odbytu lub nawet w odniesieniu do większych krwawień może ona kapać do toalety. Hemoroidy wewnętrzne są to nabrzmiałe żyły wewnątrz odbytnicy, dlatego jedną z głównych przyczyn krwawienia jest przejście stolca przez jelito. Stolce, które są szczególnie twarde i zwarte mogą drażnić hemoroidy na swojej drodze do odbytu.

Pozostałe objawy

Więcej stanów, które należy zaliczyć do objawów wewnętrznych hemoroidów to:

  • pieczenie,
  • podrażnienie.

Ma to miejsce szczególnie podczas wypróżnienia. W przypadku wystąpienia tych doznań warto bliżej przyjrzeć się swojej diecie, a w szczególności gamie spożywanych produktów, które są dobrze znane z tego, że mogą powodować podrażnienie jelit. Mowa tutaj przykładowo o pikantnej żywności, której z racji tego należy unikać.

Uczucie pełności w jelitach jest również objawem u niektórych osób. Jednak jest to uczucie pełności tuż po wypróżnieniu. Dzieje się tak głównie z powodu obecności dużych hemoroidów wyzwalających nerwy w dolnej części odbytnicy. Wraz z pieczeniem, sam świąd jest objawem, który może spowodować poważne dolegliwości. Dodatkowa wilgoć lub śluz wydzielane przez hemoroidy mogą powodować stany zapalne skóry, w wyniku dalszych podrażnień i nasileń się tych dolegliwości.

Jeśli hemoroidy wewnętrzne objawy są pozostawione bez leczenia, ich stan się pogorszy. Mogą się rozrosnąć i faktycznie wystawać z otworu odbytu. Gdy tak się stanie, nazywane są wypadającymi hemoroidami. Tutaj często jedynym zaleceniem jest operacja poprowadzona w celu usunięcia hemoroidów. Dlatego musisz niezwłocznie odwiedzić lekarza jeśli uznasz, że cierpisz na objawy wskazujące na obecność hemoroidów wewnętrznych, a już zwłaszcza jeśli pojawiło się jakiekolwiek krwawienie z odbytu, wtedy nie ma mowy o jakimkolwiek wahaniu się przed wizytą u lekarza.

UWAGA! W ciągu tygodnia otrzymujemy od Państwa w kilkanaście wiadomości z zapytaniem jak leczyć hemoroidy i niwelować nieprzyjemny ból związany z guzkami. W trosce o Państwa zdrowie i samopoczucie pragniemy poinformować o mieszance ziołowej Procto Vitale, której skuteczność potwierdzają nasi czytelnicy. Można je zamówić na tej stronie – kliknij i zamów!

2 odpowiedzi do “Jakie są objawy hemoroidów wewnętrznych?”

  1. A u mnie nie zaczęło się od krwawienia, tylko własnie od pieczenia i gdy już pojawiła się krew, byłem przerażony, myśląc o najgorszym. Lekarz uspokoił mnie, mówiąc, że to tylko hemoroidy, ale dla mnie to nie tylko, bo to dość uciążliwe. Ciągłe podrażenienia, niewygodność podczas siedzenia, to po prostu koszmar! Na szczęście trafiłem na dobrego lekarza, a i czasem korzystam ze srodków opisanych na tej stronie i tez mi pomagają.

  2. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że hemoroidy mogą atakować od środka. Warto znać takie informacje. Mam nadzieję, że są sposoby zabezpieczenie się przed tą denerwującą i wstydliwą chorobą. Będę dalej drążyć temat, gdyż wydaje mi się, iż warto dowiedzieć się nieco więcej. Hemoroidy wewnętrzne wydają się być jeszcze bardziej drażliwe niż zwykłe. Mam nadzieję, że ja tego uniknę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *