Hemoroidy z czego się biorą?

 

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które ciągle się męczą podczas wypróżnienia, to jesteś osobą, która może mieć hemoroidy. Jest to powszechny problem, który dotyczy większości ludzi. Zdarza się to więcej niż połowie ludności, można nawet stwierdzić że to schorzenie jest bardziej powszechne niż większość ludzi myśli. Stan ten występuje z wielu powodów. Ogólnie mówiąc może powstać z powodu stałego zaparcia lub może być również z powodu innego stanu chorobowego, który powoduje, że żyły w okolicy odbytu, stają się słabe..

Inne czynniki obejmują:

  • otyłość,
  • ciąży,
  • dziedziczenie.

Hemoroidy wewnętrzne

Można się zastanawiać, jak wyglądają hemoroidy. Ale po pierwsze, należy wziąć pod uwagę ich różne rodzaje. Istnieją dwa główne rodzaje hemoroidów: wyróżniamy opcję zewnętrznych i wewnętrznych. Te wewnętrzne są to te, których nie można dostrzec gołym okiem lub za pomocą dotyku. Ich żyły, które są umieszczone wewnątrz odbytnicy posiadają guzki – te guzki to hemoroidy. W większości przypadków nie są one bolesne, a najczęstszym objawem tego typu hemoroidów jest krwawienie. Więc jeśli zauważysz krwawienie podczas oddawania stolca, najprawdopodobniej cierpisz z powodu tych wewnętrznych hemoroidów.

Hemoroidy zewnętrzne

Te zewnętrzne z drugiej strony są to te, które można zobaczyć gołym okiem, można nawet poczuć i dotknąć, ponieważ występują na zewnątrz odbytu. Są to grudki, które wyglądają jak groch lub kulki. Mają one często czerwonawy kolor. Gdy zewnętrzne ciśnienie się nasila skrzep krwi powstaje wewnątrz, a tym samym ta grudka zyskuje jasny czerwony lub fioletowy kolor. Gdy tak się dzieje, staje się to bardzo bolesne. Po wewnętrznej stronie gdy napory na żyły się nasilają, hemoroidy wystają na zewnątrz odbytu. Taki guzek może wrócić do wnętrza odbytnicy z własnej woli, może być schowany do wewnątrz ręcznie lub może po prostu pozostać na zewnątrz, w zależności od jego nasilenia.

Hemoroidy z czego się biorą?

Nowoczesny styl życia jest dobry dla gospodarki, ale to stwarza wiele problemów zdrowotnych, takich jak właśnie dla przykładu hemoroidy. Przyczyny ich powstawania mogą być różne. Ale dlaczego jest tak, że ludzie z krajów rozwiniętych cierpią o wiele częściej na hemoroidy ich odpowiednicy w innych krajach? Cóż, ludzie Ci są dużo bardziej podatni na problemy zdrowotne, w tym występowanie hemoroidów ze względu na ich gorączkowy tryb życia. Prosty styl życia powoduje, że hemoroidy nie są częstym schorzeniem.

Podnoszenie ciężarów

Podnoszenie ciężkich przedmiotów, o czym nie każdy wie także powoduje hemoroidy. Przy podnoszeniu ekstremalnych ciężarów, ciało wywiera zbyt dużo nacisku na okolice okrężnicy. Jeśli zbyt dużo nacisku umieszcza się na obszar okrężnicy, żyły w odbycie przechodzą przez stan zapalny, co właśnie powoduje hemoroidy. Dodatkowo, ekstremalne ćwiczenia sercowo-naczyniowego mogą odwodnić organizm, co także stanowi przyczyny hemoroidów. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku, gdy wydalenie ekstremalnych ilości płynów nie jest uzupełniane. Podobnie jak olej do silnika, woda jest niezbędna do prawidłowego trawienia. Bez wystarczającej ilości wody, dochodzi do zaparć – a to hemoroidy.

 

UWAGA! W ciągu tygodnia otrzymujemy od Państwa w kilkanaście wiadomości z zapytaniem jak leczyć hemoroidy i niwelować nieprzyjemny ból związany z guzkami. W trosce o Państwa zdrowie i samopoczucie pragniemy poinformować o mieszance ziołowej Procto Vitale, której skuteczność potwierdzają nasi czytelnicy. Można je zamówić na tej stronie – kliknij i zamów!

3 odpowiedzi do “Hemoroidy z czego się biorą?”

  1. Serio? Podnoszenie ciezarów? Miałem hemoridy zewnetrzne i cholernie to bolało. Nie poszedłem do lekarza, bo wstyd, w sumie skorzystałem z takich porad, jak tu są opisane – okłady i takie tam, i przeszło. Teraz jestem bardziej aktywny, bo wcześniej wiecej siedziałem pzy kompie i zaczynam sie bać, że od podnoszenia cieżarów coś mi będzie znowu. Macie jakieś rady, jak uniknąć nawrotu? Bo na nowo z tym walczyć to nie mam ochoty!!!

  2. Ostatnio podczas korzystania z porannej toalety zauważyłem, że zrobiony przeze mnie stolec jest pokryty krwią. Trochę się przestraszyłem i od razu zacząłem szukać w internecie ewentualnej pomocy i informacji. Po dłuższych poszukiwaniach znalazłem informacje na temat hemoroidów. Bardzo boję się, że mogą to być hemoroidy. Jak myślicie? Zapisałem się już do lekarza, ale bardzo się denerwuje!! 🙁

  3. Mój lekarz zawsze powtarzał mi, że to kwestia siedzącego trybu życia, otyłości, etc., ale kiedy zaszłam w ciążę, nabawiłam się hemoroidów, mimo że zawsze byłam osobą aktywną i nawet będąc już w ciąży starałam się pewną aktywność (w miarę rozsądku) uprawiać. A mimo to i tak nabawiłam się hemoroidów, co w połączeniu z dodatkowymi problemami ciążowymi było koszmarem. Po zastosowaniu leków i okładów, problem zniknął, a ja wracam do aktywnego trybu życia. Dzieciak ma już rok i siedem miesięcy – tak swoją drogą 🙂 🙂 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *