Co pomoże na hemoroidy?

Dla wielu ludzi, pierwszą oznaką posiadania hemoroidów jest straszny ból, gdy dochodzi do ruchu jelit. Dla innych, krwawienie jest pierwszym objawem pojawienia się hemoroidów. Hemoroidy mogą też mieć wiele przyczyn, związanych z nieprawidłowym krążeniem krwi, nadmiernym napięciem czy kombinacją tych dwóch.

Ale dla wielu ludzi, przyczyna hemoroidów nie jest ich głównym problemem: znalezienie leku, który działa hemoroidy jest bardziej priorytetowym zadaniem. Trzeba sobie to uświadomić: kiedy ma się w swoim organizmie coś, co jest dosłownie wkurzające, wygląda obrzydliwe i krwawi od czasu do czasu to znalezienia czegoś co pomoże na hemoroidy jest bardzo ważne! Ten pośpiech jest podwojony, jeśli ma się już bardziej zaawansowane hemoroidy, gdzie trzeba każde wyjście łazienki łączyć z udziałem leki na hemoroidy bez recepty. Pomocna dłoń lekarza w odnalezieniu skutecznych maści czy czopków wydaje się tutaj nieodzowna.

Leczenie hemoroidów u lekarza

Lekarz jest często pierwszym przystankiem dla wielu osób szukających hemoroidalnej medycyny. Ten sam lekarz będzie zazwyczaj bardziej niż szczęśliwy, że może przepisać lekarstwo na hemoroidy w postaci kremów czy maści (oraz niezbędnych środków smarnych). Jeśli ktoś był na wizycie u lekarza z przewlekłym problemem hemoroidalnym, wówczas lekarz jest to bardzo prawdopodobne, że nie tylko dojdzie do przepisywania leku na hemoroidy takich jak maści czy czopki, ale również lekarz będzie chciał polecić przejście operacji, takiej jak gumkowanie lub zszywanie.

Teraz, jeśli już kiedykolwiek próbowało się dowolnego leku hemoroidy przepisanego przez lekarza (lub lekiem hemoroidy zakupione bez recepty w najbliższej aptece), prawdopodobnie sięgało się przede wszystkim po maść, aby zastosować ją miejscowo na hemoroidy. Czasami przepisywanym lekiem na hemoroidy jest czopek, co oznacza, że trzeba go stosować wewnątrz odbytu / odbytnicy. Wszystkie te leki na hemoroidy działa ją w ten sam sposób: są to leki przeciwbólowe. Wszystko co robią to mogą jedynie złagodzić ból hemoroidalny – czasowo. Tak naprawdę w ujęciu długoterminowym leki na hemoroidy faktycznie nie działają. Te lekarstwa medyczne nie sprzyjają leczenia hemoroidów w ogóle. To jakby powiedzieć, że aspiryna leczy zapalenie stawów: może uśmierzyć ból, ale to nie rozwiązuje problemu.

Co na hemoroidy?

Rozczarowanie związanie z takim leczeniem hemoroidów często sprawia, że ludzie zwracają się do środków domu. Tym bardziej, że te sposoby są zazwyczaj tańsze niż kremy czy czopki, jakie można kupić. Większość środków domowych na hemoroidy dają ten sam poziom ulgi co leki na hemoroidy. Leki nie mają zbyt wygórowanych cen.

  • zimne okłady,
  • okłady z lodu,
  • nasiadówki.

Nie tylko potrafią uśmierzyć ból, a czasem sprawiają że hemoroidy się kurczą. Trzeba też rozważyć dietę, by nie sięgać jedynie po leki sugerowane przez lekarzy, bo jeśli coś faktycznie pomoże na hemoroidy to tylko sprawdzone, domowe sposoby na hemoroidy oraz błonnik zawarty w ProctoVitale – opis przeczytasz tutaj.

UWAGA! W ciągu tygodnia otrzymujemy od Państwa w kilkanaście wiadomości z zapytaniem jak leczyć hemoroidy i niwelować nieprzyjemny ból związany z guzkami. W trosce o Państwa zdrowie i samopoczucie pragniemy poinformować o mieszance ziołowej Procto Vitale, której skuteczność potwierdzają nasi czytelnicy. Można je zamówić na tej stronie – kliknij i zamów!

3 odpowiedzi do “Co pomoże na hemoroidy?”

  1. Niestety ja nie widziałam większej poprawy po przepisywanych przez lekarzach lekach. Stosowałam zarówno różnego rodzaju maści, jak i czopki, których osobiście nienawidzę. Dlatego też przerzuciłam się za radą swoją babci na domowe sposoby – przede wszystkim okłady z lodu (zawijam lód w czystą ściereczkę i przykładam), stosuje także tak zwane nasiadówki z wykorzystaniem ziół (przede wszystkim kory dębu, można kupić w aptece czy jakimś sklepie zielarskim).

  2. Ja jestem raczej z osób, które szybko panikują, kiedy coś się dzieje nie tak, dlatego też jak tylko pojawił się ból podczas wizyt w łazience szybko udałam się do rodzinnego. Lekarz praktycznie od razu stwierdził, że są to hemoroidy i przepisał mi maść oraz czopki. Na szczęście leki pomogły i dość szybko uporałam się z problemem, jak na razie jest spokój

  3. Mnie też leczenie tradycyjną medycyną nie pomogło, ale ciągle zwalam to na lekarza, który nieszczególnie zainteresował się tematem. Ja wiem, że to wstydliwa dolegliwośc i tak dalej, ale wielu ludzi to ma i nie powinien być tak niedelikatny. Spróbowałam tych domowych sposobów, na razie stosuje zimne okłady – trudno się przyzwyczaić do nich, ale w tej chwili czuję już jakąs poprawe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *