Hemoroidy – domowe sposoby

Hemoroidy – dieta Zarówno w leczeniu hemoroidów, jak i w łagodzeniu objawów, ogromne znaczenie odgrywa dieta. Problem ten dotyczy w szczególności osób, które zmagają się z zaparciami lub otyłościom. Oba te problemy mogą przyczyniać się do powstawania żylaków odbytu. W takim wypadku, chcąc skutecznie wyeliminować hemoroidy, konieczna będzie zmiana nawyków żywieniowych. Zacznijmy od podstawowych zasad….

Hemoroidy – leczenie i zabiegi

Wiele osób, podejrzewających, że dotknął ich problem hemoroidów, zwleka z wizytą u lekarza. Niestety, jednocześnie czekają z podjęciem jakichkolwiek kroków, niejako wypierając problem. Najczęściej decydujemy się na działanie dopiero wtedy, gdy dolegliwość jest już poważna. Jednocześnie, na im wcześniejszym etapie znajduje się nasze schorzenie, tym mniej inwazyjne metody sobie z nim poradzą. Dlatego też warto…

Hemoroidy – jakie czopki wybrać?

  Czopek jest to lek podawany przez pochwę, cewkę moczową lub odbyt. Pochodzi od łacińskiego słowa „suppositus” co oznacza „umieścić w pozycji”. Czopki są w kształcie kuli. Gdy czopki, wchodzą w kontakt z ciałem ich materia topi się i substancja czynna leku zostanie następnie rozpuszczona. Przed podaniem czopka, pamiętaj, aby sprawdzić czy nie masz alergii….